Zagłosuj na film o Krzywym Lesie!

Wyprodukowany przez PGE film o Krzywym Lesie pt. „Czy ten las powstał dzięki ingerencji cywilizacji pozaziemskiej?” został zakwalifikowany do konkursu VIII edycji Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”. Wspólnie możemy powalczyć o nagrody.

Zapraszamy do głosowania! Link do głosowania: https://form.jotform.com/232545638832058

Jak głosować ?

Aby oddać ważny głos, nie trzeba głosować na wszystkie 3 sektory, można na jeden sektor. Obowiązkowo należy wyrazić zgodę na udział w glosowaniu, można głosować jeden tylko raz z jednego numeru IP. Potwierdzeniem głosowania jest przekierowanie na stronę www.17celow.pl

Film ukazuje fenomen niezwykłego miejsca – Krzywego Lasu pod Gryfinem. Zachęca do odwiedzin, poznania zaskakujących teorii o krzywych sosnach i snucia własnych opowieści o niezwykłym lesie. Krzywy Las jest obecnie poddawany rewitalizacji, a partnerem strategicznym tego przedsięwzięcia jest Fundacja PGE.

Obejrzyj film: https://tiny.pl/cf3vj

Krzywy Las, jest pomnikiem przyrody, skupiskiem blisko stuletnich nietypowych sosen, które z uwagi na swój wiek, w niektórych miejscach wykazują tendencję do zamierania.

Aby zapobiec zniszczeniom i utracie cennych drzew, Krzywy Las został poddawany rewitalizacji.

Powstają tam także dwie nowe eksperymentalne plantacje z nasion pozyskanych od krzywych sosen. Projekt ma na celu zachowanie dla kolejnych pokoleń unikatowego Krzywego Lasu. Partnerem strategicznym rewitalizacji jest Fundacja PGE.

Projekt jest elementem wieloletniego autorskiego programu środowiskowego PGE pn. „Lasy Pełne Energii”.

W sierpniu tego roku film o Krzywym Lesie został zgłoszony na Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”. Zgłoszenie przeszło dwustopniową kwalifikację jurorów i zostało zakwalifikowane do konkursu VIII edycji Festiwalu w kategorii „Biznes”.

Głosowanie zakończy się 28 września o godzinie 00:00.

Organizator festiwalu Fundacja CSR Res Severa informuje, że wśród uczestników głosowania, którzy zostawią swój numer telefonu zostaną rozlosowane nagrody, a szczęśliwi zwycięzcy zostaną o tym powiadomieni telefonicznie.

Szczegóły na stronie organizatora festiwalu pod linkiem: http://www.17celow.pl/

Zapraszamy do głosowania!

Fot. Gryfino 360

Odsłonięcie znaczka w Krzywym Lesie!

Oficjalne odsłonięcie znaczka pocztowego emisji „Polska Zobacz Więcej” nie mogło odbyć się w innym miejscu niż sam bajkowy Krzywy Las!

Po raz pierwszy tego typu wydarzenie odbyło się w terenie. Nie mogliśmy wskazać innego miejsca, niż sam bajkowy, wyjątkowy magiczny las rosnący w okolicach Gryfina.

Odsłonięcie znaczka miało charakter symboliczny, w ramach wydarzenia Poczta Polska umieściła tego dnia, w tym miejscu, mobilny punkt pocztowy.

Każdy turysta mógł kupić, nakleić i wysłać kartkę z magicznego lasu w dowolne miejsce na świecie.

Zachęcamy do zakupu zarówno znaczka, koperty jak i dedykowanej kartki pocztowej.

Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego z wydarzenia, które miało miejsce w Krzywym Lesie.