Konkurs bajkopisania o Krzywym Lesie rozstrzygnięty

Zakończył się konkurs na napisanie bajki o Krzywym Lesie, zainicjowany przez Fundację PGE i Fundację Zaczytni.org, skierowany do uczniów klas I-III szkół podstawowych w całym kraju. Nagrody dla laureatów ufundowała Fundacja PGE.

Konkurs został ogłoszony 22 listopada 2021 r. i trwał do 12 grudnia 2021 r. Mogły w nim wziąć udział grupy dzieci liczące od 3 do 25 osób wraz z pełnoletnim opiekunem, będącym przedstawicielem placówki oświatowej, opiekuńczej lub wychowawczej.

W zorganizowanym przez Fundację PGE konkursie wpłynęło ponad 90 prac, z których każda została zilustrowana w wyjątkowy sposób.

Jury konkursowe, w skład którego weszli przedstawiciele Fundacji PGE, Fundacji Zaczytani.org oraz Bogusław Janiszewski, znany autor bajek i znawca literatury dziecięcej, przyznało nagrody indywidualne za zajęcie I, II i III miejsca dla autorów i ich opiekunów. Dodatkowo, każda ze szkół zwycięskich drużyn otrzymała 4 000 zł na zakup książek do biblioteki.

Zwycięzcy konkursu:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Świdniku, grupa pod opieką Pani Katarzyny Mankiewicz;
II miejsce – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Dulczy Małej, grupa pod opieką Pani Joanny Szendoł;
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 imienia księdza Jana Twardowskiego w Przemyślu, grupa pod opieką Pani Doroty Mykita.

Zwycięskie bajki oraz przygotowane do nich ilustracje można obejrzeć na stronie Fundacji PGE.