Gmina Gryfino wydała pierwszy przewodnik po Krzywym Lesie

Gmina Gryfino w ramach z serii „Gryfińskie Spacerowniki” wydała ilustrowany przewodnik po Krzywym Lesie. To pierwsza tego rodzaju publikacja dedykowana jednej z największych atrakcji przyrodniczych Pomorza Zachodniego.

„Gryfińskie Spacerowniki” to krajoznawczy cykl, którego celem jest prezentacja walorów turystycznych Gryfina i okolic w barwny i atrakcyjny sposób. Jako pierwszy ukazał się przewodnik po trasie dawnej kolei, którą dziś prowadzi ścieżka rowerowa Blue Velo.

Druga publikacja pt. „Krzywy Las – miejsce niezwykłe” opisuje fenomen tego wyjątkowego pomnika przyrody, zawiera zestawienie najpopularniejszych tez na temat jego powstania, oraz przedstawia plan rewitalizacji obecnego kompleksu i założenia nowej powierzchni krzywulców.

Przewodnik wychodzi naprzeciw oczekiwaniom turystów i rosnącego zainteresowania Krzywym Lasem. Będzie go można otrzymać w gryfińskim i szczecińskich centrach informacji turystycznych, oraz podczas plenerowych wydarzeń o charakterze turystycznym.

Publikacja zawiera również miejsce do przybicia pamiątkowej pieczątki. Można to uczynić w Centrum Informacji Turystycznej na nabrzeżu w Gryfinie.

Ilustracje do spacerownika wykonała Paulina Tomaszewska z Jelly Fox Studio. Wydawnictwo powstało przy wsparciu merytorycznym Nadleśnictwa Gryfino.

Spacerownik wydany został w ramach procesu rewitalizacji Krzywego Lasu, w który zaangażowane są Gmina Gryfino, Nadleśnictwo Gryfino oraz Fundacja PGE i Grupa PGE.

Na 2022 r. zaplanowane są emisje kolejnych tematycznych spacerowników po Ziemi Gryfińskiej, a także wydanie obcojęzycznych wersji przewodnika po Krzywym Lesie.