Krzywy Las – na nowym znaczku „Polska Zobacz Więcej”

Jedna z największych atrakcji przyrodniczych Pomorza Zachodniego doczekała się własnego znaczka pocztowego. Znaczek z Krzywym Lasem wydano w ramach promocji rewitalizacji Krzywego Lasu, w którą zaangażowane są Gmina Gryfino i Nadleśnictwo Gryfino. Partnerem strategicznym rewitalizacji Krzywego Lasu jest Fundacja PGE i PGE Polska Grupa Energetyczna.

Poczta Polska wprowadziła do obrotu pocztowego znaczek z Krzywym Lasem w ramach wydawnictwa filatelistycznego promującego emisję „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ”. Jest to efekt działań promujących to wyjątkowe przyrodniczo miejsce prowadzonych przez Fundację PGE, PGE Polską Grupę Energetyczną, Gminę Gryfino i Nadleśnictwo Gryfino.

Na znaczku z Krzywym Lasem znajduje się specjalny kod QR, odsyłający do filmu stworzonego przez Gminę Gryfino. Znaczki można zakupić pojedynczo bądź w arkuszu razem ze znaczkiem przedstawiającym bieszczadzki pejzaż z rzeką San i widokiem na pasmo górskie Otrytu w Bieszczadach Zachodnich. W tym samym czasie do obiegu weszły także koperta FDC ze zdjęciem Międzyodrza (z naklejonym znaczkiem pocztowym ostemplowana w pierwszy dzień obiegu znaczka) oraz datownik.

Autorem projektu znaczka i koperty jest Roch Stefaniak, zdjęcia są autorstwa gryfinianina Macieja Kurkiewicza.

Dodatkowo w ramach działań promocyjnych Gmina Gryfino wydała wraz z Pocztą Polską kartkę pocztową, którą można zakupić w gryfińskim oddziale pocztowym. Z okazji wydania znaczka o Krzywym Lesie, kartkę pocztową można otrzymać bezpłatnie w Centrum Informacji Turystycznej na gryfińskim nabrzeżu, w Bibliotece Publicznej w Gryfinie oraz w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie (Biuro Obsługi Interesantów).

Znaczek pocztowy jest kolejnym elementem wchodzącym w skład działań promocyjnych Krzywego Lasu. W ramach porozumienia Gminy Gryfino, PGE Polskiej Grupy Energetycznej i Lasów Państwowych, prowadzona jest rewitalizacja Krzywego Lasu. Trwają prace nad utworzeniem nowej plantacji krzywulców. W tym celu zasadzono pierwsze drzewka, które przejdą proces krzywienia.

Rewitalizacja Krzywego Lasu prowadzona jest dzięki wspólnemu zaangażowaniu Gminy Gryfino, Nadleśnictwa Gryfino oraz Fundacji PGE i Grupy PGE. Fundacja PGE jest partnerem strategicznym rewitalizacji Krzywego Lasu. Projekt jest częścią programu „Lasy Pełne Energii” realizowanego w Grupie PGE od 23 lat .